Sąd federalny DC właśnie powiedział, że Bitcoin to pieniądze. Konkretnie, w orzeczeniu stwierdzono, że BTC jest objęty ustawą o nadajnikach pieniężnych w Waszyngtonie.

Powodem, dla którego Bitcoin był przedmiotem dyskusji w sądach federalnych była sprawa dotycząca oszustwa i prania pieniędzy, która dotyczyła Bitcoina. Larry Dean Harmon prowadził podziemną platformę handlową Bitcoin i został aresztowany wcześniej w 2020 roku.

Został oskarżony o prowadzenie nielicencjonowanej działalności w zakresie przekazywania pieniędzy na mocy prawa D.C. i za pranie pieniędzy na mocy prawa federalnego.

Harmon jest oskarżony o wykorzystywanie swojej platformy jako sposobu na ukrycie transakcji dotyczących narkotyków i broni. Jego platforma darknetowa rzekomo przeniosła 311 milionów dolarów w latach 2014-2017, zgodnie z aktem oskarżenia.

Jeśli chodzi o kwotę BTC, sąd odrzucił wniosek o zwrot 160 Bitcoinów przejętych od Harmona.

Sędzia główny Beryl A. Howell twierdzi, że powodem odrzucenia wniosku było to, że BTC prawdopodobnie wszyscy byli zamieszani w transakcje przestępcze lub pomagali w nich.

Harmon robił setki milionów dolarów w transakcjach przy użyciu Bitcoin, ale teraz, gdy ma kłopoty, robi ciekawe roszczenie. Jego obrona starała się doprowadzić do oddalenia sprawy, argumentując, że Bitcoin nie jest pieniądzem zgodnie z ustawą o przekaźnikach pieniężnych, więc jego platforma nie może być biznesem przekazującym pieniądze.

Ale sąd odmówił odrzucenia sprawy. Sędzia główny Beryl A. Howell napisał w imieniu amerykańskiego sądu okręgowego dla okręgu Columbia, że Bitcoin w rzeczywistości spełnia kryteria ustawy o przekazach pieniężnych.

Howell powiedział, że pojęcie pieniędzy „powszechnie odnosi się do „środka płatniczego, metody płatności, lub przechowywania wartości“. A według Howella i sądów, „Bitcoin to te rzeczy.“

To ostatnia pozytywna wiadomość, którą społeczność kryptokurrency otrzymała na froncie legislacyjnym. Przed chwilą zostało ogłoszone przez Urząd Walutowy, że banki mogą oferować usługi depozytowe w zakresie kryptocurrency. A wiadomości legislacyjne to nie jedyna pozytywna rzecz, jaką ostatnio usłyszała przestrzeń kryptograficzna. Visa i PayPal, również ogłosiły właśnie swoje przyszłe intencje kryptograficzne.

Ogólny sentyment jest taki, że największe firmy i instytucje idą w kierunku Bitcoin i agnostycyzmu blockchain. Większość ekspertów domagała się jakiejś formy korzystnej regulacji i te ruchy powinny wprowadzić nowe twarze do Bitcoinu i innych krypto walut. A jeśli więcej ludzi zmierza w kierunku świata krypto walut, to może to być tylko byk.

Von admin